Yaşam

Kültür ve Spor Merkezi Beylikdüzü

Eğitim, spor ve kültür sanat alanlarındaki hizmetleriyle binlerce kişinin hayatına dokunan Beylikdüzü Belediyesi, 2022 yılında da birbirinden değerli çalışmalara imza attı. Vatandaşlar; festivallerden konserlere, tiyatro gösterilerinden stantlara, kurslardan spor etkinliklerine kadar.

Eğitim, spor ve kültür sanat alanlarında yaptığı hizmetlerle binlerce insanın hayatına dokunan Beylikdüzü Belediyesi; 2022 yılında da festivaller, konserler, tiyatro, stantlar ve spor etkinlikleri ile birçok değerli çalışmaya imza attı. İlçede okuma alışkanlığını artırmak, güçlendirmek ve kitap sevgisini aşılamak için özveriyle çalışan Kültür İşleri Müdürlüğü, 2’si gezici olmak üzere toplam 22 kütüphane ile 2022 yılında kütüphane hizmetlerine devam etti. Konforlu çalışma alanları ile özellikle öğrenciler tarafından büyük ilgi gören kütüphaneler, geçtiğimiz yıl 214 bin 564 kullanıcıyı ağırladı. Yıl içinde ödünç verilen kitap sayısı 57.861’e ulaşırken, hizmette fırsat eşitliği ilkesiyle hayata geçirilen iki Gezici Kütüphane 36 okulu ziyaret ederek 52 bin 455 öğrenciye binlerce basılı esere ücretsiz erişim sağladı. Eğitim faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Kültürsem bünyesinde yetişkin ve çocuk kategorilerinde 7 bin 584 kursiyere kültür sanat eğitimi verildi. YKS – LGS hazırlık kurslarından 560 kursiyer ücretsiz olarak faydalandı.

Beylikdüzü’nde spor ve sporculara tam takviye

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü her yıl olduğu gibi 2022 yılında da binlerce çocuk ve genci sporla buluşturdu. Sağlıklı bir neslin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla hizmet verdiği Yaz-Kış Spor Okullarında, 2022 yılında basketboldan futbola, satrançtan jimnastiğe kadar geniş bir yelpazede kurslara katılan 10 bin 566 çocuk spor yapma fırsatı buldu. ilgi duydukları spor dalında ve yaşıtlarıyla birlikte ücretsiz eğitim alıyorlar. Spor yapmaktan zevk alırdı. 16 farklı branşta eğitim imkanı sunan müdürlüğün özel gereksinimli bireyler için de düzenlediği manisiz basketbol, ​​manisiz jimnastik ve manisiz taekwondo kurslarında özel sporcular becerilerini geliştirip özgüven kazandılar. Sporsever Beylikdüzü sakinleri, yetişkin spor kurslarında verilen eğitimlerle daha sağlıklı bir yaşama adım attı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu