Teknoloji

Twitter Adını “x.com” Olarak Değiştirdiği İçin Bir Ülkede Yasaklandı

Dünyanın en tanınmış mikroblog platformu olan Twitter, yalnızca bir haftadır ortalıkta. yeniden markalaşma süreç gündemde. Platform artık Twitter adını veya ikonik logosunu kullanmayacak. Bunun yerine Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu “X” ismi ve yeni logosu gelecek. yavaş yavaş değişir tüm dünyayayayılacak.

Twitter’ın rebranding sürecinde yaşadığı değişikliklerden biri de alan adı değişikliğidir. platformu, bundan böyle” x.com” adresini kullanacak. Bu durum Twitter ile ilgili dikkat çekici bir gelişmeye yol açtı. Yılların Twitter’ı alan adı değişikliği nedeniyle. Endonezya’da erişim reddedildi . 2018 yılında yürürlüğe giren yetişkinlere yönelik içerik (kumar, pornografi vb.) barındıran web siteleri. önlenmesine yönelik düzenlemeyeni alan adının bu durumdan etkilenmesine neden olmuştur.

x.com, Endonezya hükümetinin gereksinimlerini karşıladıktan sonra erişilebilir olacaktır:

*Endonezya’da Twitter’a girmeye çalışanları memnuniyetle karşılayan bildirim. Duyuruda, internet sitesinin ilgili kanun kapsamında erişim sorunu yaşadığı belirtilmektedir.

Endonezya’daki yasalara göre ülkede hizmet vermeye başlayacak web sitelerinin yetişkinlik içermediğini beyan etmesi ve bu konuda çalışması gerekiyor. İşte artık x.com alan adını kullanmaya başlayan platform. engelleme nedeni tam olarak bu Elon Musk, Endonezya’da twitter.com alan adını kullanmaya devam etmek isterse, bu bir tür problem. yaşayamaz . Çünkü twitter.com zaten Endonezya’da aktif.

Şunu da belirteyim; Endonezya’da x.com Kalıcı olarak men edilmek Olumsuz . Platform, gereklilikler yerine getirildikten sonra erişilebilir olacaktır. Bu karar, yönetmelikler kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesinin ardından geçmişte Netflix, TikTok, Google, Facebook ve Instagram gibi bilinen diğer platformları da etkiledi. sorun yokDip not olarak belirtelim.

X hakkında detaylı bilgi için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu